Zarządzanie kontem w aplikacjach DM Trackman, Petio i Travman

Instalacja aplikacji mobilnej

Aby zainstalować aplikację mobilną należy odnaleźć ją w sklepie z aplikacjami odpowiednim dla posiadanego smartfona. Można po prostu wyszukać ją po nazwie aplikacji, jak poniżej:

 • DM Trackman – aplikacja do śledzenia pojazdów
 • Datamatica Petio – aplikacja do śledzenia zwierząt
 • Travman – aplikacja do lokalizowania osób

  Rejestracja w aplikacji

  Ekran rejestracji konta zawiera obecnie jedynie e-mail i hasło (wcześniej także IMEI). Obecnie numer IMEI potrzebny będzie po dokonaniu rejestracji konta przy dodawaniu posiadanych lokalizatorów GPS. Do rejestracji należy użyć poprawnego, istniejącego adresu e- mail. Na podany e-mail zostanie wysłany link aktywacyjny, który należy kliknąć w celu aktywowania konta. Jeżeli nie widać na poczcie linka aktywacyjnego należy sprawdzić w folderze spamu.

  Logowanie do aplikacji

  Po zarejestrowaniu i aktywowaniu konta należy zalogować się aplikacji podając e-mail oraz hasło wybrane przy rejestracji. Instrukcja korzystania z aplikacji mobilnej znajduje się tutaj – https://petio.eu/#supports.

   

  Zmiana hasła

  Zmiana hasła odbywa się poprzez aplikację web obsługiwaną przez przeglądarkę internetową na stronach:

 • https://gps.trackman.pl – lokalizacja pojazdów
 • https://gps.petio.eu – lokalizacja ludzi i zwierzątProszę zalogować się tymi samymi danymi jak w aplikacji mobilnej. W aplikacji należy kliknąć przycisk”Konto” w prawym, górnym rogu ekranu, zmienić hasło a następnie kliknąć “Zapisz”.

  Resetowanie hasła

  Aby zresetować hasło należy przejść do ekranu logowania dla odpowiedniej platformy internetowej (adresy w poprzednim punkcie), kliknąć link „Więcej”, uzupełnić pole e-mail i kliknąć przycisk “Zresetujhasło”. To spowoduje wysłanie na adres poczty elektronicznej instrukcji resetu hasła. W przypadku przypadkowego kliknięcia “Zresetuj hasło” można tę wiadomość zignorować, hasło nie zostanie zmienione dopóki wszystkie kroki z wiadomości email nie zostaną wykonane.

  Konfiguracja lokalizatora GPS

  Lokalizator GPS jest wstępnie skonfigurowany do działania z udostępnionym systemem informatycznym, Po dodaniu lokalizatora do swojego konta w aplikacji mobilnej (za pomocą “+” w prawym górnym rogu ekranu listy urządzeń)

   

  można dokonywać zmian konfiguracji np. dostosowania APN do posiadanej karty SIM. W tym celu należy przejść do panela konfiguracyjnego (kliknięcie na urządzenie na liście lokalizatorów) i wybrać przycisk oznaczony ikonką 

   

   

  Następnie należy kliknąć “Wyślij Komendę SMS” i wybrać opcję odpowiadającą posiadanej karcie SIM i w prawym górnym rogu ekranu wcisnąć “Wyślij”.

  Spowoduje to wysłanie na numer lokalizatora smsów z treścią zmieniającą konfigurację (niektóre telefony wymagają dodatkowego zatwierdzenie wysłania smsa). Jeśli lokalizator widoczny jest na mapie w aplikacji lub serwisie www to konfiguracja jest poprawna i jest łączność z serwerem poprzez GPRS (internet). Możesz teraz dostosowywać inne jego parametry do własnych potrzeb (np. częstotliwość nadawania pozycji lub tryby uśpienia) korzystając z przycisku Wyślij Komendę. Uwaga!: Lokalizator nie powinien być w tym czasie w trybie uśpienia do którego przechodzi leżąc kilka minut bez ruchu. W celu wybudzenia należy lokalizator poruszyć lub zadzwonić na numer karty, która jest w nim umieszczona. W innym przypadku może pojawić się komunikat o braku połączenia z serwerem.

  Pomoc

  Pomoc najszybciej można uzyskać poprzez formularze zgłoszenia problemów znajdujące się w zakładce „Pomoc” na stronach wymienionych poniżej:

 • https://trackman.pl – dla lokalizatorów dla pojazdów
 • https://petio.eu – dla lokalizatorów dla zwierząt
 • http://travman.eu – lokalizatory osób